Tüm Sorularınız İçin

0324 503 72 83

Whatsapp Destek Hattı

0552 333 73 83

Online Randevu

Randevu Al

Kol Germe

Kilo alıp verme veya yaşlanma gibi sebeplerle ortaya çıkabilen koldaki sarkmalar zayıflama sonrası vücut toparlama işlemleri ile mümkündür. Neredeyse hiçbir yaş sınırı olmayan bu yöntemde, çok erken yaşlarda böyle bir sorunla karşılaşma ihtimali çok düşük olduğundan, çocuklar ve gençlerde yapılma oranı çok düşüktür. İleri yaşlarda, yaşa veya kiloya bağlı sarkmalarda ise genel sağlık durumuna bağlı olarak işlem önerilir. 

Derideki sarkma oranına bağlı olarak ameliyat türüne karar verilir. Bazı vakalarda deri sadece koltuk altında bir sarkmaya sebep olur ve bu durumda koltuk altında yapılan bir müdahale ile işlem bitirilir. Bazılarında ise deri koltuk altından dirseğe kadar uzanan bir sarkmaya sahip olur, bu durumda dirseğe kadar olan bu bölgenin tamamında bir dikiş oluşmaktadır ancak önden ya da arkadan ilk bakışta göze çarpan bir görüntü oluşturmaz.

Ameliyat çoğunlukla genel anestezi yöntemiyle yapılır. Yaklaşık olarak 1,5 - 2 saat süren bu operasyon sonrası ertesi gün taburcu olmaktadırlar. Ameliyattan sonraki ilk 2 gün duş alımı yasaktır ve bir bandaj kullanılır. 

Op. Dr. Burcu Altınok Parlak

Estetik düşünen hastalar için doktor seçimi çok önemlidir ve bu da karşılıklı yapılacak olan görüşmelerde elde edilecek olan güven duygusuyla tesis edilir. Poliklinik günlerimde yapacağınız ziyaretlerle size yardımcı olmak beni mutlu edecektir.

- Op. Dr. Burcu Altınok Parlak